fbpx
Mergata News
Lajme

Në këto zona neser pritet të bjerë borë

Temperaturat e ajrit pësojnë një rënie të lehtë përreth vlerave mesatare, me tendencë që në fundjavë të zbresin tutje, me minimale edhe nën 0C.

Kalimi i një sistemi frontal gjatë natës, pritet të sjell reshje lokale të dobëta shiu, e në zona më të larta malore mundësi edhe për reshje bore. Pas mesnate reshjet pushojnë e ditën e mërkurë do të mbajë mot kryesisht me vr ansira, e ditën e enjte me kthjellime.

Kushtet meteorolo gjike paksa më dinamike, me qarkullim të mjaftueshëm ajror, pritet të përmirësojnë pak cilësinë e ajrit, ku indeksi i cilësisë së ajrit parashihet të zbres edhe përreth vlerave mesatare, vende-vende edhe në të mjaftueshme, mirëpo orëve të mbrëmjes sërish mund të rritet në vlera të dobëta.19.11.2020 – Në mëngjes përgjatë ultësirave mundësi për mjegull/vr ansira të ulëta. Ditën kthjellime me intervale më të gjata me diell. Temperaturat në vise të ulëta 1C deri 11C, e në vise malore -1C deri 8C. Era do të fryj e lehtë dhe mesatare drejtimesh të ndryshme 1-6m/s.

TË NGJAJSHME

Çka mendon për Ibrahim Rugovën, Albin Kurtin, Isa Mustafën, përgjigjet Dardan Molliqaj

mergata.eu

Nuk besoj që e njihni? Ky është Burri fatlum i deputetes Duda Balje! (FOTO)

mergata.eu

Rritja e rasteve të reja me koronavirus në Prishtinë, reagon KMDLNJ

mergata.eu