Mergata News
Sport

Ndeshja Greqi – Kosovë, këto janë notat e lojtarëve

ndeshja-greqi-–-kosove,-keto-jane-notat-e-lojtareve

Ndeshja Greqi – Kosovë përfundoi me barazim.

Kombëtarja e Kosovës ka treguar një paraqitje të mirë në udhëtim ndaj Greqisë, duke marrë një barazim 0-0 në Athinë.

‘Dardanët’ këtë ndeshje e nisën me shumë mungesa, por Bernard Challandes arriti të vendoste një 11-she në fushë, e cila regjistroi paraqitje dinjitoze.

Sigurisht që meritat për këtë barazim i shkojnë portierit Aro Muric.

Aro fillimisht arriti të priste një penallti, dhe pastaj të bënte disa ndërhyrje të mira.

Portieri jonë për paraqitjen ndaj Greqisë është vlerësuar me notën 8.1, duke qenë lojtari më i mirë i ndeshjes.

Notat e lojtarëve për paraqitjen ndaj Greqisë i gjeni në pjesën e mëposhtme.

TË NGJAJSHME

Donnarumma zbulon dëshirën e të gjithë lojtarëve të Milanit para ndeshjes me Interin

mergata.eu

Zidane me ofertë të ‘çmendur’ për Dybalan

mergata.eu

‘Festë’ tek Milani, sapo morën një lajm shumë të mirë

mergata.eu