fbpx
Mergata News
Sport

Ndeshja Angli – Danimarkë, publikohen formacionet zyrtare

ndeshja-angli-–-danimarke,-publikohen-formacionet-zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Angli – Danimarkë.

Anglia pret Danimarkën në Wembley në kërkim të një fitorje që do ta lënte atë në vendin e parë në Grupin 2 të Ligës A të Kombeve.

Gareth Southgate ka startuar me formacionin e tij të zakonshëm, 3-5-2 ku në sulm sonte prin Harry Kane si kapiten i skuadrës dhe Marcus Rashford.

Bie në sy së sonte nga fillimi ka startuar Matilands-Niles.

Në anën tjetër Danimarka do të përpiqet për një rezultat pozitiv duke ju kundërpërgjigjur anglezeve me sistem 4-3-3.

Formacionet zyrtare:

Anglia

Danimarka

TË NGJAJSHME

Tërmet në PSG, Mbappe preferon t’i bashkohet këtij klubi të madh evropian!

mergata.eu

Pak ditë më parë i vdiq babai, Totti infektohet me koronavirus

mergata.eu

Dy trajnerët në sulm: Formacionet zyrtare, Atalanta-Ajax

mergata.eu