fbpx
Mergata News
Lajme

Ndërron jetë asambelisti i AAK-së

nderron-jete-asambelisti-i-aak-se

Ka ndërruar jetë asambleisti i AAK-së.

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, njofton për ndarjen nga jeta të asamblistit të partisë së tij, Muhamet Mustafa.

“Komuna e Obiliqit sot humbi një punëtor dhe aktivist të zellshëm”, shkruan Haradinaj ndër të tjera.

Postimi i tij i plotë:

Lajmi për ndarjen nga jeta të asamblistit të AAK-së, Muhamet Mustafa, na pikëlloi të gjithëve. Komuna e Obiliqit sot humbi një punëtor dhe aktivist të zellshëm.

Me këtë rast, ngushëlloj familjen Mustafa, kryetarin e Komunës, Xhafer Gashi, Kuvendin Komunal dhe të gjithë qytetarët e Obiliqit.

E nderuar familje Mustafa, Zoti ju lashtë shëndosh e ju dhashtë forcë. E kujtofshit birin tuaj Muhametin me kujtimet më të mira.

TË NGJAJSHME

Katër të lënduar në një aksident trafiku në rrugën Prishtinë – Podujevë

mergata.eu

Studentët denoncojnë Isa Mustafën: Qe 4 vjet merr pagë nga UP-ja pa shkuar asnjë ditë

mergata.eu

Ambasadori britanik: Marrëveshja e Uashingtonit pozitive, involvimi amerikan me Grenellin solli progres

mergata.eu