Mergata News
Sport

Mungon ylli i madh, Juventus publikon listën me lojtarët që udhëtojnë Kiev

mungon-ylli-i-madh,-juventus-publikon-listen-me-lojtaret-qe-udhetojne-kiev

Juventus publikon listën me lojtarët që udhëtojnë Kiev.

‘Zonja e vjetër’ do të udhëtojë drejt Ukrainës, ku në Kiev përballet me skuadrën e Dynamo Kiev.

Për këtë ndeshje të rëndësishme, Juventus luan pa shërbimet e yllit portugez, Cristiano Ronaldo.

Pesë herë lojtari më i mirë në botë kishte rezultuar pozitiv me Covid-19 dhe kjo ia pamundëson udhëtimin.

Më poshtë lajmi ua përcjell lojtarët në të cilët Andrea Pirlo mund të kalkulojë.

Portierët: Szczesny, Pinsoglio, Buffon

Mbrojtësit: Chiellini, Danilo, Cuadrado, Bonucci, Demiral, Frabotta

Mesfushorët: Arthur, Ramsey, Chiesa, Rabiot, Bentancur, Bernardeschi, Portanova, Kulusevski

Sulmuesit: Morata, Dybala.

TË NGJAJSHME

Klopp jep lajmin e keq për Van Dijk

mergata.eu

Ndeshja Real Sociedad – Napoli, këto janë formacionet zyrtare

mergata.eu

Luan Krasniqi e quan spektakolare fitoren e Haxhi Krasniqit

mergata.eu