Mergata News
Lajme

Moti sot i ndryshueshëm

moti-sot-i-ndryshueshem

Sot, mot me diell dhe vranësira.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se sot mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-19 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga verilindja dhe jugperëndimi e lehtë deri mesatare.

TË NGJAJSHME

Policia brenda tri ditëve shqiptoi mbi 3 mijë tiketa në bazë të ligjit anti-COVID

mergata.eu

92 pacientë me koronavirus po trajtohen në Infektivë, gjysma e tyre në oksigjeno-terapi

mergata.eu

S’mund të hyjnë në Kosovë qytetarët e këtyre 24 shteteve pa test PCR

mergata.eu