Mergata News
Lajme

Moti për dy ditët e ardhshme në Kosovë, iu presin këto temperatura

moti-per-dy-ditet-e-ardhshme-ne-kosove,-iu-presin-keto-temperatura

Mësoni se ҫfarë moti do të ketë në dy ditët në vazhdim në vendin tonë.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se në dy ditët e ardhshme do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pakta.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-19 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes e lehtë deri mesatare.

TË NGJAJSHME

Prangoset një shtetas i Kosovës në Serbi

mergata.eu

Ja edhe sa ditë ka afat për konfirmimin e aktakuzës nga Gjykata Speciale ndaj Thaçit dhe Veselit

mergata.eu

Reparti i Gjinekologjisë në këtë komunë të Kosovës pa gjinekolog tash e një vit

mergata.eu