Mergata News
Lajme

Mot i ndryshueshëm sot në Kosovë

mot-i-ndryshueshem-sot-ne-kosove

Sot në Kosovë mot me diell, vranësira dhe shi.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se vendi ynë do të vazhdoj të mbetet nën masat anticiklonike të ajrit, duke kushtëzuar mot relativisht të qetë, me diell dhe vranësira të cilat ditën e premte vende-vende parashihen të sjellin riga shiu.

IHK njofton se në fushat termike nuk parashihet të ketë ndryshime të dukshme, minimalet do të lëvizin ndërmjet 4-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë Celsius.

Në mëngjes nëpër disa territore, kryesisht ultësira, parashihet të ketë mjegull e cila do të jetë e paqëndrueshme.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit.

TË NGJAJSHME

Kreu i LDK-së për marrëveshjen e Washingtonit dhe dialogun: Serbia po i vazhdon provokimet

mergata.eu

Infermierët paralajmërojnë veprime sindikale, të pakënaqur me vendimin e Qeverisë

mergata.eu

Kryeministri Hoti paralajmëron masa më rigoroze pas rasteve të reja me koronavirus

mergata.eu