fbpx
Mergata News
Lajme

Ministri Zemaj vjen me një njoftim të rëndëshishëm per qytetarët

Situata me cor onavírus në Kosovë vazhdon të jetë shqet ësuese në kohën kur vendi ka hyrë në muajin e tetë që nga shpër thimi i rastit të parë në mesin e muajit mars. 707 raste të reja dhe 10 víktí ma u shënuan në 24 orët e fundit sipas të dhënave më të fundit të IKSHPK-së mé póshté ndíqní postimin e Zemajt.

E kjo gjendje ka shtyrë të parin e Shëndetësisë që t’u bëjë serish thirrje qytetarëve të vendit duke i përkujtuar ata se për parandalimin e përhapjes së viru sit duhet që të respektojnë masat.

TË NGJAJSHME

Thaçi për vizitën Uashington e Bruksel: Kërkova të mos diskutohet për çështje teknike që janë folur që 10 vite

mergata.eu

AGK dënon sulmin ndaj gazetarit Shkumbin Kajtazi: Ky është sulm ndaj interesit publik dhe demokracis

mergata.eu

Richard Grenell përshëndet takimin e parë konsultativ Kosovë-Izrael

mergata.eu