fbpx
Mergata News
Lajme

Ministri Selimi: Kosova rrezikon në arbitrazh me IuteCredit

ministri-selimi:-kosova-rrezikon-ne-arbitrazh-me-iutecredit

Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi në një konferencë për media ka bërë të ditur dy rastet që Kosova i ka fituar kohëve të fundit në arbitrazh.

Ndonëse ka thënë që Kosova deri më tani nuk e ka humbur asnjë rast në arbitrazh sipas Selimit rrezikohet humbja e 300 milionë eurove.

“Kosova nuk e ka humbur asnjë rast në arbitrazh, por që rrezikohet që të humb 300 milionë euro. Së fundmi janë fituar dy raste. Kosova ka të rrezikuara në arbitrazh rreth 300 milionë euro. Çështja e IuteCredit është në rrezik, ne jemi të përgatitur që të mbrojmë në arbitrazhe dhe të fitojmë këto raste”, ka thënë Selimi.

TË NGJAJSHME

Policia gjermane: Dy kosovarë të vdekur në aksident, i treti me mbiemër të njejtë por shtetas zviceran

mergata.eu

Ndodh kjo në Kosovë: 40-vjeçari që merr rrogë në ministri, por paraqitet në punë vetëm një herë në muaj

mergata.eu

Thaçi për Gjykatën Speciale: Askush nuk do t’i ikë drejtësisë, nuk ka arsye për ekspedita apo aksione spektakulare

mergata.eu