Mergata News
Lajme

Ministri i Shëndetësisë paralajmëron shtrëngim të masave në dy faza ditore, përfshirë edhe gastronominë

ministri-i-shendetesise-paralajmeron-shtrengim-te-masave-ne-dy-faza-ditore,-perfshire-edhe-gastronomine

Zemaj paralajmëron shtrëngim të masave në dy faza ditore, përfshirë edhe gastronominë.

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj ka paralajmëruar shtrëngim të masave pas rritjes së numrit të rasteve me Covid-19.

Ai tha se këto masa do të jenë në dy faza ditore duke përfshirë edhe sektorin e gastronomisë.

Zemaj këto deklarata i ka bërë pas vizitës në bur.gun e Lipjanit, raporton EO.

Ai tha se menaxhimi sa i përket situatës me covid është e mirë dhe në bur.gun e Lipjanit nuk ka të infektuar pozitiv me Coronavirus.

“Ne poashtu do ti furnizojmë të burgosurat me barna dhe shërbime të tjera. Ai foli edhe sa i përket masave dhe tha se do të ketë shtrëngim të masave në dy faza ditore, edhe sa i përket gastronomisë”, tha Zemaj.

Ministri Zemaj theksoi se mbyllja e tërësishme është opsioni i fundit andaj të gjithë qytetarët obligohet të respektojnë masat.

TË NGJAJSHME

Presidenti Thaçi u drejtohet mediave pas takimit me Lajçakun

mergata.eu

Eskalon deputeti i Vetëvendosjes, ka fjalë të rënda për Richard Grenell

mergata.eu

Kjo është puna që bënte Labinot Gruda, I dyshuari për vjedhjen e 2 milionë eurove nga Thesari

mergata.eu