fbpx
Mergata News
Lajme

Ministri i Shëndetësisë ka një kërkesë para se masat e reja antiCOVID të hyjnë në fuqi

ministri-i-shendetesise-ka-nje-kerkese-para-se-masat-e-reja-anticovid-te-hyjne-ne-fuqi

Nga nesër në Kosovë pritet të hyjnë në fuqi masat e reja antiCOVID.

Qeveria e Kosovës sot ka miratuar masat e reja për mbrojtjen nga pandemia COVID-19 të cilat pritet të hyjnë në fuqi prej nesër.

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj tha se masat e reja, ligji, por edhe manuali duhet të respektohen me rigorozitet.

” Masat e reja, Ligji por edhe manuali duhet të respektohen me rigorozitet.Respektimi i masave të reja, disiplina qytetare kundrejt masave anti Covid dhe kujdesi, është rruga e suksesit tonë”, ka shkruar Zemaj.

TË NGJAJSHME

Fitorja fiton betejën me kancerin: Keni durim, sepse çdo gjë kalon me ndihmën e të madhit Zot!

mergata.eu

E la Zvicrën për Kosovën, por fiton mirë me dele

mergata.eu

Vjedhja e 2 milionëshit, dorëzohet në polici Kadri Shala

mergata.eu