Mergata News
Lajme

Ministri i Arsimit viziton vendin ku xhirohet procesi mësimor

ministri-i-arsimit-viziton-vendin-ku-xhirohet-procesi-mesimor

Likaj viziton vendin ku xhirohet procesi mësimor.

Ministri i Arsimit, Ramë Likaj, ka vizituar sot Fakultetin e Edukimit – konkretisht vendin ku xhirohet procesi mësimor për periudhën e pandemisë.

“Bashkë me dekanin e këtij Fakulteti, Blerim Saqipi, pamë nga afër punën dhe përkushtimin e të gjithë akterëve të përfshirë në këtë process”.

“Njësitë mësimore tashmë po transmetohen në kanalin e televizionit publik RTK4 dhe janë në dispozicion të nxënësve dhe mësimdhënësve, në rastet kur shkollat janë të detyruara të punojnë sipas skenarit B dhe C për shkak të situatës pandemike”, është shprehur Likaj, transmeton Klan Kosova.

“Falënderoj mësimdhënësit, redaktorët, koordinatorët dhe të gjithë ata që po punojnë në realizimin e përmajtjeve mësimore, si dhe Fakultetin e Edukimit që po e mbështetë fuqishëm këtë proces”.

TË NGJAJSHME

Eksluzive: Del video e rrallë ku Biden flet për shqiptarët

mergata.eu

Njoftim i Rëndësishëm për Udhëtarët nga Aeroporti i Prishtinës

mergata.eu

Qeveria Hoti shantazhohet dy herë për një muaj nga Grupi +

mergata.eu