fbpx
Mergata News
Opinione

Milani dëshiron të sigurojë rinovimin e yllit të skuadrës

milani-deshiron-te-siguroje-rinovimin-e-yllit-te-skuadres

Milan nuk po mendon vetëm për rinovimet e dyshes së yjeve Gianluigi Donnarumma dhe Hakan Calhanoglu.

Megjithëse marrëveshjet e reja për dyshen e sipërpërmendur janë çështje më të ngutshme duke pasur parasysh se kontratat e tyre skadojnë në qershor 2021, menaxhmenti gjithashtu dëshiron të mendojë për të mbrojtur anëtarët e tjerë të bërthamës aktuale.

Sipas Calciomercato, Franck Kessie ka treguar një formë të jashtëzakonshme që nga fillimi i vitit 2020 dhe Milani dëshiron ta shlyejë atë duke i dhënë një marrëveshje të re, me kontratën e tij aktuale deri në 2022, përcjell ORAinfo.

Milani ka plane për të hyrë në negociata me agjentin e tij për të zgjatur kontratën, dhe duhet të supozohet se një rritje page do të përfshihej për ish-lojtarin e Atalantas.

Kessie është bërë pjesë thelbësore e sistemit 4-2-3-1 që ka bërë mrekulli për trajnerin kryesor Stefano Pioli. /ORAinfo/

TË NGJAJSHME

Në 24 orët e fundit, Gjermania shënon rekord të rasteve të reja të koronavirusit

mergata.eu

A do të ketë vaksinë për coronavirusin që këtë vit?

mergata.eu

Vala e dytë e COVID-19, ky është shteti i parë evropian që futet në bllokim të plotë

mergata.eu