Mergata News
Sport

Milan nuk heq dorë nga dështaku i Real Madridit

milan-nuk-heq-dore-nga-deshtaku-i-real-madridit

Milan nuk ka hequr dorë nga ndjekja e tyre për sulmuesin e Real Madrid Luka Jovic por përballet me konkurrencën nga dy klube të tjera.

Dritarja e transferimeve është mbyllur vetëm më pak se një muaj më parë, por ka pasur zëra që bëjnë Rossonerët mund të kërkojnë të lëvizin për një sulmues në dritaren e janarit duke pasur parasysh mungesën e një zëvendësimi natyror për Zlatan Ibrahimovic.

Sipas raporteve të fundit nga Spanja, Jovic është ende duke tërhequr interesin e një numri klubesh pasi ai vazhdon të luftojë për të luajtur kohë në Real Madrid, dhe Rossonerët janë një nga klubet që po monitorojnë situatën e tij, përcjell ORAinfo.

Raporti pretendon se Jovic më në fund mund të marrë në konsideratë idenë e një lëvizjeje në Milano, të cilën ai e hodhi poshtë gjatë verës, por edhe Napoli dhe Monaco që po ndjekin lojtarin serb.

Fati i Jovic tani duket i qartë ndërsa qëndrimi i Milanit është se ata do të vlerësojnë çdo mundësi tregu, pasi kanë treguar gatishmëri për të sjellë lojtarë edhe në huazim të tillë si Diogo Dalot dhe Brahim Diaz. /ORAinfo/

TË NGJAJSHME

Donnarumma po kërkohet nga gjiganti i futbollit evropian

mergata.eu

Juventus po e merr hapin e ngutshëm, Pirlo është gati të pushohet nga puna

mergata.eu

Manchester United e ‘shkel’ Leipzigun në Ligën e Kampionëve

mergata.eu