fbpx
Mergata News
Sport

Milan goditi në transferët e verës, ky është plani për afatin e janarit

milan-goditi-ne-transferet-e-veres,-ky-eshte-plani-per-afatin-e-janarit

Nënshkrimet e verës ka bërë shumë përshtypje deri më tani. Puna e Ivan Gazidis, Paolo Maldini, Ricky Massara dhe e gjithë zona e skautëve dha rezultatet e para të mira dhe kjo sigurisht që është një arsye për kënaqësinë në menaxhim.

Siç theksohet nga MilanNews, të tjerët si Brahim Diaz dhe Diogo Dalot, të cilët mbërritën në huazim nga Real Madrid dhe Manchester United, tashmë po tregojnë se janë përforcime të forta. Tre gola për spanjollin, një gol dhe një asist për portugezin, përcjell ORAinfo.

Mbi të gjitha, sidoqoftë, është një demonstrim që tregu i transferimeve i kryer në verë është bërë me inteligjencë dhe arsyetim. Blerjet e synuara, pa shpenzuar shumë për shkak të krizës globale, por duke marrë elementët e duhur.

Ky tregim vlen edhe për Sandro Tonali dhe Jens Petter Hauge. I pari po fiton ritëm dhe minuta, por talenti i tij tashmë është treguar në Serie A me Brescia dhe tani ai thjesht duhet ta gjejë atë me Rossonerët.

Hauge, ndërkohë, shënoi vetëm në paraqitjen e tij të dytë për klubin (të dy jashtë stolit) por më pas ai u ndalua nga COVID. Ato janë të gjitha blerje të promovuara nga committee komiteti teknik ’i Milanos, të studiuara dhe vlerësuara me kujdes në verë.

Në janar, Elliott kanë vendosur që ata do të investojnë përsëri por, natyrisht, pa shpenzuar para të çmendura. Regjisorët do të duhet të jenë të mirë në shfrytëzimin e mundësive të duhura, ashtu si bënë në verë. /ORAinfo/

TË NGJAJSHME

Kosova realizon stërvitjen e fundit para ndeshjes me Greqinë

mergata.eu

Barcelona konfirmon dorëheqjen e Bartomeut

mergata.eu

Milan po e transferon të preferuarin e Shevchenkos

mergata.eu