fbpx
Mergata News
Lajme

Mihrije Braha dhe Naim Abazi izolohen në shtëpi, zbulohet arsyeja

Këngëtarët e njohur kosovarë, Naim Abazi dhe Mihrije Braha janë karantinuar në shtëpi.
Ishte parashikuar se Mihrije Braha dhe Naim Abazi të ishin pjesë e emisionit të Rudina Magjistarit, por dyshimet se ata kontraktuar viru sin CO vîd 19, shtynë çiftin të mos paraqiteshin fizikisht dhe të izolo heshin në shtëpi.

Por produksioni dhe çifti ranë dakord që intervistën ta realizojnë në mënyrë virtuale nëpërmjet Skype, ku Naimi i cili me profesion është edhe doktor, ka vënë re disa simptoma shqetësuese tek vetvetja.

“Ju e dini që unë jam doktor dhe vura re disa shenja dhe u frikësova se mos kam Covid dhe akoma nuk e di saktë”, u shpreh Abazi.

Ai në ndërkohë thotë se e ka bërë tampo nin për testim dhe se po pret rezultatet në ndërkohë.

Më pas këngëtari vijon të detajojë disa nga simptomat që ka ndjerë duke thënë, “në kisha një kollitje të lehtë e cila tani ka ndaluar por tani është periudhë Co vîdi dhe duhet të jemi të kujdesshëm. E patëm frikën se nëse na i japin rezultatin qoftë edhe në momentet që jemi tek ju, nuk do ishte mirë. Me shumë dëshirë do vinim sot në Tiranë”.

TË NGJAJSHME

E dhím bshme: I riu Kosovar me vajzën 6 muajshe v desin në një aksí dent në Gjermani

mergata.eu

Dy të vdekur në 24 orët e fundit nga koronavirusi në Kosovë

mergata.eu

Si hyri Kadri Shala sot në Kosovë?

mergata.eu