Mergata News
Auto&Tech

Messenger dhe Instagram së shpejti do të bashkohen

messenger-dhe-instagram-se-shpejti-do-te-bashkohen

Një azhurnim i ri i Facebook Messenger është duke e vendosur në një hap tjetër shumë afër bashkimit me bisedat e Instagram, transmeton lajmi.net.

Messenger ka marr një pamje shumë ngjyrëshe dhe disa ndryshime të reja. Facebook e ka testuar bashkimin e bisedave me Instagram dhe Messenger këtë vit.

The Instagram chat merge will be coming to North America first

Logoja e re me ngjyrë rozë dhe vjollce e bënë që Messenger të duket shumë si Instagram. Qëllimi përfundimtarë i gjithë këtij azhurnimi është që të bashkohen bisedat e dy aplikacioneve, asaj të Facebook Messenger dhe Instagram. /Lajmi.net/

TË NGJAJSHME

Këto janë veçoritë kryesore të BMW 4 2020

mergata.eu

Google Search tani ju lejon të kërkoni këngën tuaj me një gumëzhitje

mergata.eu

Shpejtësia marramendëse në pistë garash e Lamborghini-t me 1,200-kuajfuqi

mergata.eu