Mergata News
Sport

Mësohet: Kjo është ora në të cilën do të zhvillohet finalja e madhe e Distrie Krasniqit

mesohet:-kjo-eshte-ora-ne-te-cilen-do-te-zhvillohet-finalja-e-madhe-e-distrie-krasniqit

Mësohet ora se kur do të zhvillohet finalja e madhe e Distrie Krasniqit.

Distrie Krasniqi tani është në finalen e madhe të Grand Slamit të Hungarisë, ku do të takohet me xhudisten argjentinase, Paula Pareto.

Krasniqi, garon në kategorinë 48 kilogram, ku sot pritet të fitojë medaljen e artë në këtë garë, dhe është vetëm një orë larg.

Kujtojmë se Pareto është xhudiste e forte në kategorinë e saj, madje ajo në vitin 2016, kishte fituar medaljen e artë.

Ndeshja, pritet të fillojë nga ora 17:00.

TË NGJAJSHME

Këta janë gjyqtarët që do ta drejtojnë ndeshjen Greqi-Kosovë

mergata.eu

Kumbulla flet për golin e parë të Ibrahimovicit: Kam shumë për të mësuar

mergata.eu

Barcelona godet në cak, po e transferon Kylian Mbappen

mergata.eu