Mergata News
Lajme

Mbyllen për qarkullim tri rrugë të Prishtinës

mbyllen-per-qarkullim-tri-rruge-te-prishtines

Edhe sot disa rrugë në Prishtinë do të jenë të mbyllura.

Komuna e Prishtinës ka njoftuar se sot do të mbyllen për qarkullim rrugët “Gazmend Zajmi”, “Ali Pashë Tepelena” dhe “Karl Gega”.

Sipas njoftimit të komunës, mbyllja e këtyre rrugëve do të ndodh pasi do të përfundohet shtresa e fundit e asfaltit.

Po ashtu komuna njofton se rrugët do të jenë të mbyllura nga ora 7:30 deri të premten, më 23 tetor, në orën 18:00.

“Komuna ka lutur qytetarët që qarkullimin ta planifikojnë duke u bazuar në këtë njoftim dhe që gjatë kësaj kohe të i shfrytëzojnë rrugët alternative”, thuhet në njoftim.

TË NGJAJSHME

Pamje: Kështu do të duket një patentë-shofer ndërkombëtar

mergata.eu

Një këmbësor goditet nga vetura në Prishtinë, dërgohet me ndihmë të shpejtë në spital

mergata.eu

Lushtaku për aktakuzën ndaj Veselit: Nuk përzihemi në drejtësi

mergata.eu