Mergata News
Sport

Mbrojtësi i Interit rezultoi pozitiv në testin për Covid-19, mësohet se si është gjendja e tij tani

mbrojtesi-i-interit-rezultoi-pozitiv-ne-testin-per-covid-19,-mesohet-se-si-eshte-gjendja-e-tij-tani

Lojtari i skuadrës së Interit kishte rezultuar pozitiv në testin për koronavirus.

Mbrojtësi i Interit, Ashley Young është shëruar nga COVID-19.

Anglezi ishte testuar pozitiv më 11 tetor, dhe tani është shëruar nga kjo sëmundje, bëjnë të ditur raportet e shumta në Itali.

Sipas Il Corriere dello Sport, Young nuk do të përfshihet në listën e skuadrës së Interit për ndeshjen kundër Genoas që luhet ditën e shtunë, por do të rikthehet në aksion kundër Shakhtarit në Ligën e Kampionëve të martën.

Në testimet e fundit që Inter ka bërë për COVID-19, është mësuar se Roberto Gagliardini dhe Ionut Radu ende janë të infektuar.

Tek Inter së fundi me COVID-19 është infektuar edhe mbrojtësi i djathtë, Achraf Hakimi, i cili mungoi kundër Monchengladbach.

TË NGJAJSHME

S’ka minuta për Balen as në ndeshjen ndaj Burnley

mergata.eu

Cristiano Ronaldo rezulton pozitiv në koronavirus

mergata.eu

Manchester City e nis mbarë sezonin e ri në Ligën e Kampionëve, mposht Porton

mergata.eu