fbpx
Mergata News
Lajme

Mas at e reja anti-Covîd Zemaj ka një njoftim për shkollat

Ministri i Shën detesis, Armend Zemaj, ka deklaruar se gjysmëvjetori i parë i këtij viti shkollor mund të përfundojë më herët se që ishte planifikuar.

Zemaj ka deklaruar se kjo do të bëhet për të lehtësuar situatën me CO vîd-19 dhe me gripn sezonal.

“Sot do të ulemi pasdite dhe do të shohim për mbarëvajtjen e aktiviteteve shkollore, të shkurtohet gjysmë vjetori i parë, dhe ta lehtësojmë këtë pjesën me gripin sezonal edhe me cov îd”, ka thënë Zemaj gjatë një aktiviteti ku janë pranuar një sasi e vak sinavekundër gripit sezonal.

Për masa tjera ai ka thënë se do të vazhdojnë me ato të mbylljes pas orë 19:00, në komunat që janë në zonë të kuqe, dhe se vendimet tjera do të jenë varë prej situatës.

TË NGJAJSHME

Gratë hezitojnë të kontrollohen për kancer të gjirit, shkak pandemia

mergata.eu

kryeministri Hoti nuk ndalet, shkarkon edhe drejtorin e doganave dhe drejtorin e ATK’së

mergata.eu

Kryeministri alarmon: Situata epidemiologjike është serioze, nuk përjashtohet ashpërsimi i masave

mergata.eu