fbpx
Mergata News
Sport

Manchester United ia ofroi dy lojtarë skuadrës së Milanit

manchester-united-ia-ofroi-dy-lojtare-skuadres-se-milanit

Skuadra e Man Utd ia ka ofruar dy lojtarë Milanit.

Chris Smalling dhe Andreas Pereira i janë bashkuar Romës dhe Lazios këtë verë, por të dy thuhet se i janë ofruar Milanit, para lëvizjes së tyre në ‘Olimpico’.

Sipas ‘Calciomercato’, Manchester United u ka ofruar ‘Rossonerëve’ të dy këta lojtarë.

Smalling ishte i gatshëm të kthehej te Roma, prandaj Paolo Maldini dhe Ricky Massara nuk u përpoqën të nënshkruanin me qendërmbrojtësin me përvojë.

Në qershor, Manchester United gjithashtu i kishte ofruar Milanit Andreas Pereiras.

Një lëvizje e mundshme me obligimin për ta blerë për 27 milionë euro, por Milan tashmë kishte zgjedhur Brahim Diaz në atë pozitë, me spanjollin që erdhi si huazim nga Real Madrid.

TË NGJAJSHME

Eden Hazard merr lajmin ‘katastrofal’

mergata.eu

Spezia – Juventus, këto janë formacionet zyrtare

mergata.eu

Club Brugge – Lazio, formacionet zyrtare

mergata.eu