Mergata News
Sport

Man United shënon fitore ndaj PSG-së në Francë

man-united-shenon-fitore-ndaj-psg-se-ne-france

Man United e mposhtë sërish PSG-në në Francë.

Manchester United e ka fituar 1:2 derbin e xhiros së parë të grupit H të Ligës së Kampionëve, duke e mposhtur në udhëtim Paris Saint Germain.

Skuadra e Ole Gunnar Solskjaer, si para dy vitesh, golin e fitores në ‘Parkun e Princave’ e shënoi në fund të ndeshjes.

Bruno Fernandes i dha epërsinë 0-1 Manchester Unitedit kur shënoi nga penalltia në minutën e 23’.

Vendasit arritën barazimin në minutën e 55’, kur Anthony Martial shënoi autogol.

Për fitoren e Manchester United u përkujdes Marcus Rashford, duke shënuar një gol të bukur në minutën e 87’, për 1:2.

TË NGJAJSHME

Këta janë lojtarët më meritorë në fitorën e mbrëmbshme të Milanit

mergata.eu

Juventus – Verona, ndeshja përfundon me rezultat tw papritur!

mergata.eu

E bujshme, Boban kthehet në Itali dhe “sfidon” Maldinin?

mergata.eu