Mergata News
Lajme

Lutfi Haziri: Nëse Vjosa Osmani largohet, fillimisht e dëmton LDK’në e pastaj edhe veten

lutfi-haziri:-nese-vjosa-osmani-largohet,-fillimisht-e-demton-ldk’ne-e-pastaj-edhe-veten

Kryetari i Gjilanit dhe nënkryetari i LDK’së, thotë se nëse Vjosa Osmani largohet, fillimisht do ta dëmtojë LDK-në e pastaj veten.

Osmani është përjashtuar nga të gjitha pozitat në organet udhëheqëse të LDK’së dhe ka paramajmëruar se do të nisë subjektin e saj politik. Po ashtu, ajo ka hedhur akuza ndaj kreut të LDK’së, Isa Mustafa.

Haziri ka thënë se largimi i Osmanit do ta dëmtonte LDK’në dhe demokracinë e brendshme të këtij subjekti, por edhe vetë Osmanin.

“Definitivisht që do ta dëmtojë LDK’në. Çdo figurë e fuqishme që është ngritur në LDK nëse largohet sigurisht që do të na dëmtojë, dhe këtë mund ta shohim vetëm në zgjedhje. Por mësimet e të kaluarës së afërme na mësojnë qe përveç LDK’së, ajo do ta dëmtojë edhe veten”, ka thënë Haziri në Syri TV.

TË NGJAJSHME

Zëdhënëse e Qeverisë Hoti emërohet gazetarja e njohur

mergata.eu

Ismet Beqiri: ‘Populli me në fund e kuptoj se Kurti është argat i Serbis

mergata.eu

Vjosa Osmani: Jemi në diskutim për formimin e një iniciative qytetare me njerëz me integritet e profesionalizëm

mergata.eu