fbpx
Mergata News
Lajme

Lutfi Haziri: Albini kryeministër kurrë sa të jem unë gjallë

Koordinatori kryesor për bisedimet mes LDK-se dhe VV-se Lutfi Haziri, ka thënë për media se Albin Kurti nuk do te behet Kryeministër asnjëherë nëse nuk arrin qe te pajtohet me kushtet e Lidhjes Demokratike te Kosovës dhe se për ketë ka dyshime te mëdha.

“Janë duke kërkuar çka nuk kërkohet, janë duke kërkuar qe te bëhemi patericë e tyre dhe ketë LDK-ja nuk e ka toleruar dhe nuk e toleron asnjëherë”./ Ju ftojmë të hapni markenti mgu për pak sekonda dhe shfaqen pamjet ekskluzive.

TË NGJAJSHME

Mësohet identiteti i tre kosovarët që vdiqën dje në Gjermani

mergata.eu

Shtatë të vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit në Kosovë

mergata.eu

Një i vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit në Kosovë

mergata.eu