fbpx
Mergata News
Lajme

Lokalet e natës nuk i ndalin as rregullat e reja, ndryshojnë orarin e punës

lokalet-e-nates-nuk-i-ndalin-as-rregullat-e-reja,-ndryshojne-orarin-e-punes

Qeveria e Kosovës ka vendosur masa të reja në luftën me koronavirusin.

Pas rritjes së ndjeshme të numrit të të infektuarve, janë prezantuar rregullat e reja ku do të preken edhe lokalet afariste, shkruan Indeksonline.

Restaurantet dhe kafiteritë kanë të drejtë të punojnë vetëm deri në orën 21:00 gjatë kësaj periudhe.

Kështu, lokalet e natës, që zakonisht në këtë kohë fillojnë aktivitetin, kanë ndryshuar oraret e tyre në mënyrë që mos ta ndalin punën.

Një nga restorantet më të frekuentuar në Kosovë ka njoftuar që nga sot do të punoj me orar të ri, nga ora 17:00-21:00 duke i respektuar rregullat.

TË NGJAJSHME

Deklarata shokuese: “Hashim Thaçi shkon në Hagë për të mos u kthye më kurrë”

mergata.eu

Vjen Lajmi i Madh nga Zvicra, Ja çfarë është duke ndodhur atje

mergata.eu

LAJMI I FUNDIT: Konfirmohet aktakuza ndaj Jakup Krasniqit, sot transferohet për në Hagë

admin