Mergata News
Sport

Lojtari shumë i njohur rezulton pozitiv me koronavirus, kjo është gjendja e tij

lojtari-shume-i-njohur-rezulton-pozitiv-me-koronavirus,-kjo-eshte-gjendja-e-tij

Lojtari shumë i njohur ka rezultuar pozitiv në testin për koronavirus.

Nuk kanë të ndalur rastet pozitive me COVID-19 në Serie A.

Pas disa skuadrave që njoftuan se kishin lojtarë pozitiv, mes tyre dhe Inter, tani është edhe radha e Romës.

Mesfushori i skuadrës kryeqytetase, Amadou Diaëara ka konfirmuar se është i infektuar me koronavirus.

Diaëara këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në rrjetin social Instagram.

Ai tani do të ndjek protokollet e qeverisë italiane, dhe do të qëndrojë në izolim për dy javë.

TË NGJAJSHME

Përfundon ndeshja, Kosova pëson humbje ndaj Sllovenisë

mergata.eu

Boesel nuk e mban mend goditjen nga Krasniqi

mergata.eu

“Chelsea mund ta fitojë Ligën e Kampionëve”, deklarata qe ka dridhur kulbët evropiane!

mergata.eu