Mergata News
Sport

Lojtari i Kosova U21 rezulton pozitiv me koronaviurs

lojtari-i-kosova-u21-rezulton-pozitiv-me-koronaviurs

Edhe një lojtar i Kosova U21 ka rezultuar pozitiv me koronavirus.

Alban Ajdini ka rezultuar pozitiv në testet e koronavirusit.

Një tjetër lojtar i kombëtares U21 të Kosovës ka rezultuar pozitiv me Covid-19.
Bëhet fjalë për lojtarin e Servette, Alban Ajdini.

Faqja zyrtare e këtij klubi njofton se lojtari është në mesin e të infektuarve me virusin.

Lojtari ka shkuar në vet-izolim dhe nuk ka pasur kontakt me shokët e skuadrës së tij në Gjenevë.

Njoftimi i Servette bën të ditur se lojtari rezultoi pozitiv pas kthimit nga grumbullimi me Kosovën.

TË NGJAJSHME

E mposhti koronavirusin, Ibrahimovic rikthehet në stërvitje te Milani

mergata.eu

Ndeshja me Interin, Pioli merr një lajm të keq nga ylli i madh

mergata.eu

Autogol nga Kololli, Maqedonia kalon në epëri

mergata.eu