Mergata News
Sport

Lojtari i Juventus vendos rekord të zi në Serie A

lojtari-i-juventus-vendos-rekord-te-zi-ne-serie-a

Chiesa ka vendosur rekord të zi në Serie A.

Federico Chiesa ka debutuar sot me fanellën e Juventus në Serie A.

I transferuari nga Fiorentina, Chiesa, gjeti hapësirat e tij në ndeshjen ndaj Crotone, por jo gjithçka shkoi sipas planit.

Ishte minuta e 60’ kur anësori italian u ndëshkua me karton të kuq, përcjell lajmi.net.

Kështu, Chiesa bëhet lojtari i parë që ndëshkohet me karton të kuq në një debutim në Serie A.

Crotone dhe Juventus luanin me rezultatin e barabartë 1:1 kur lojtari u ndëshkua me karton të kuq.

TË NGJAJSHME

Zbulohet: Thiago Silva e donte Milanin dhe priti deri në fund

mergata.eu

Sarton për herë të parë Muriqi me Lazion

mergata.eu

Arsenal – Leicester City, formacionet zyrtare

mergata.eu