Mergata News
Sport

Lojtarët e Inter testohen për koronavirus, dalin rezultatet

lojtaret-e-inter-testohen-per-koronavirus,-dalin-rezultatet

Asnjë lojtar i Interit nuk ka rezultuar pozitiv për koronavirus.

Lojtarë të Inter ishin grumbulluar me kombëtaret e tyre për ndeshjet e Ligës së Kombeve, por gjithçka ka shkuar sipas planit.

Romelu Lukaku dhe të tjerët janë kthyer në gjendje të mirë, duke i shpëtuar infektimit nga Covid-19.

Faqja zyrtare e Inter njofton se asnjë rast pozitiv nuk është lajmëruar te skuadra.

Të gjithë lojtarët ( që udhëtuan) kanë rezultuar negativë dhe do të jenë gati për ndeshjen ndaj Milan.

Ashley Young, Roberto Gagliardini, Milan Skriniar dhe Radja Nainggolan rezultuan pozitivë më parë dhe janë në listën e mungesave për ‘Derby della Madonnina’

TË NGJAJSHME

Trajneri i Liverpoolit ‘shokoi’ të gjithë me deklaratën e fundit

mergata.eu

“Ibra është i mirë sesa Lukaku”, deklaratë bombastike para derbit Milan – Inter

mergata.eu

Capello: Ky Milan më pëlqen

mergata.eu