fbpx
Mergata News
Sport

Liverpool vjen me deklaratë bombastike për Shaqirin

liverpool-vjen-me-deklarate-bombastike-per-shaqirin

Liverpool ngre në “qiell” syrin e Xherdan Shaqirit.

Liverpooli dje mposhti Ëest Hamin me rezultat 2-1 në ndeshjen e javës së shtatë të Premierligës.

Golin e dytë për Reds e shënoi Jota në minutën e 85-të të ndeshjes, shkruan Indeksonline.

Ai realizoi falë një asistimi maestral nga Xherdan Shaqiri, i cili e nxori të vetëm me portierin.

Këtë shikim të futbollistit nga Gjilani e ka vlerësuar lartë edhe vetë klubi përmes një postimi në rrjetet sociale.

“Shihni me sytë e Shaqirit ndërsa gjen Diogo Jotan për fitursin e djeshëm, sytë. Një kënd i shkëlqyeshëm dhe unik”, ka shkruar Liverpooli.

TË NGJAJSHME

Tërmet në PSG, Mbappe preferon t’i bashkohet këtij klubi të madh evropian!

mergata.eu

“Po të mos ishte koronavirusi, Vedat Muriqi nuk do të kishte kushtuar kaq lirë”

mergata.eu

Real Madrid befasohet nga Cadiz

mergata.eu