fbpx
Mergata News
Lajme

LDK në Istog thotë se Haki Rugova u arrestua për motive politike

ldk-ne-istog-thote-se-haki-rugova-u-arrestua-per-motive-politike

LDK në Istog: Arrestimi i Haki Rugovës i motivuar politikisht.

Dega e Lidhjes Demokarike në Istog po e cilëson arrestimin e Haki Rugovës dhe dy të tjerëve si të motivuar politikisht.

Kështu kanë thënë në një reagim të lëshuar për media pasi Policia e Kosovës me urdhër të prokurorit ka prangosur kreun e Komunës, nënkryetarin dhe një person tjetër nën dyshimet për keqpërdorim të detyrës zyrtare.

“Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës , beson se ky ndalim është kryer me motive politike, prandaj ne besojmë në paanësinë e organeve të drejtësisë”, thuhet në komunikatën e lëshuar nga Dega e LDK’së në Istog.

TË NGJAJSHME

Bllokon dialogun gracka e ndryshimeve kushtetuese

mergata.eu

Raka: E kemi kaluar në gusht valën e dytë të COVID-19

mergata.eu

Bëhuni gati, meteorologët parashikojnë dimër shum të ftohtë

mergata.eu