Mergata News
Lajme

Lajmi i fundit: Shtyhet seanca për gjykimin e Xhevdet Qeriqit dhe 10 veteranëve tjerë

Shtyhet seanca për gjykimin e Xhevdet Qeriqit dhe 10 veteranëve tjerë.

Seanca e shqyrtimit për Xhevdet Qeriqin dhe 10 veteranë të tjerë të UÇK-së është shtyrë për një datë tjerë, kjo për shkak se të pranishëm ishin vetëm 4 prej të akuzuarve, njofton Klan Kosova.

Seanca e ardhshme pritet të mbahet më 3 nëntor të vitit 2020.

11 veteranët akuzohen se në protestën e 7 gushtit të vitit 2015 dëmtuan rrethojat e objektit të Qeverisë.

TË NGJAJSHME

Tomë Gashi jep detaje për Etem Arifin, ja në favor të kujt duhet me vendos Gjykata Kushtetuese ‘pa marrë parasysh kush hidhërohet kush humbë’

admin

Ja ku renditet Kosova për numër të azilkërkuesve

mergata.eu

Tërheqja e ambasadës amerikane nga konkursi për kryeprorokurorë, reagon kryeministri Hoti

mergata.eu