Mergata News
Opinione

Lajmi i fundit: Rrëzohet një avion në Stamboll

lajmi-i-fundit:-rrezohet-nje-avion-ne-stamboll

Rrëzohet një avion në Stamboll.

Një avion i vogël stërvitor sot u rrëzua në pjesën evropiane të Stambollit, raporton Anadolu Agency (AA).

Avioni u rrëzua në një livadh në qarkun Buyukcekmece ndërsa në vendin e aksidentit kanë mbërritur ekipet e emergjencës, zjarrfikësit dhe ekipet e xhandarmërisë dhe policisë.

Pjesa e përparme e avionit u ngul në tokë ndërsa ekipet kompetente me ndihmën e litarëve e tërhoqën avionin nga toka.

Më pas nga avioni u nxorr piloti i lënduar i cili u dërgua në spital.

TË NGJAJSHME

A do të qëndrojë pasi mori fund ëndrra evropiane për Kosovën? Deklarohet Challandes

mergata.eu

Rritet numri i të vdekurve nga tërmeti në Izmir

mergata.eu

Frikë nga sulme të tjera, Policia u kërkon qytetarëve të mbyllen

mergata.eu