fbpx
Mergata News
Lajme

LAJMI I FUNDIT – Paralajmron Armend Zemaj nga kjo dite do kthehemi ne karantine me masa te ashpra

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka thënë se po e shohin si opsion kufizimin e lëvizjes në fundjavë, me qëllim të parandalimit të përhapjes së Co vid -19.

Zemaj nuk ka përjashtuar shtrëngim të mas ave kufizuese nëse sipas tij vazhdon të rritet numri i in eksionve. Ai thotë se një alternativë është përmend edhe mbyllja në fundjavë.

“E kemi trajtuar edhe opsionin e mbylljes për fundjavën. Nuk e kemi thënë publikisht. Mbyllja vetëm për fundjavë është më e lehtë pasi nuk ka shkolla dhe institucione. Por do të shohim si po shkon vir usi deri të enjten, raporti mes të shëruarve dhe të sen urve”, ka thënë Zemaj në RTV Dukagjini

TË NGJAJSHME

Mustafa në Hagë: Millosheviqi nuk na la zgjidhje tjetër pos luftës

mergata.eu

Selimi thotë se shpreson që Specialja të mos konfirmojë aktakuzën për Thaçin

mergata.eu

BE deklarohet pas kërkesës së Lajçakut për ndryshimin e Kushtetutës

mergata.eu