Mergata News
Lajme

Lajmi i fundit: Arrestohet kryetari i Istogut, Haki Rugova

lajmi-i-fundit:-arrestohet-kryetari-i-istogut,-haki-rugova

Haki Rugova është prangosur.

Kryetari i Komunës së Istogut, Haki Rugova është arrestuar me urdhër të prokurorisë.

Rugova është edhe nënkryetar i Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Përveç Kryetarit të Istogut është ndaluar edhe nënkryetari dhe një zyrtar i Komunës së Istogut.

Sipas burimeve të Kallxo të njëjtit janë ndaluar nëm dyshimin për keqpërdorim të detyrës zyrtare, konfliktit të interesit dhe falsifikimit të dokumentit.

TË NGJAJSHME

I ka kaluar të 50-tat, me këto fotografi Mihrija i konkurron edhe vajzat e reja (FOTO)

mergata.eu

Naim Krasniqi ka vite që nuk shfaqet në ekran, shikojeni sa shumë ka ndryshuar! (FOTO)

mergata.eu

​Ministri Veliu “përplaset” me deputeten e VV-së

admin