Mergata News
Lajme

Lajmi i fundit: 5-vjeçarja aksidentohet për vdekje në rrugën rajonale Mitrovicë-Pejë

lajmi-i-fundit:-5-vjecarja-aksidentohet-per-vdekje-ne-rrugen-rajonale-mitrovice-peje

Aksidentohet për vdekje një fëmijë 5-vjeçar në Runik të Skenderajt.

Një vajzë 5-vjeçare ka vdekur si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur sot rreth orës 14:20 në rrugën rajonale Mitrovicë-Pejë, saktësisht në fshatin Runikë të Skenderajt.

Fillimisht në aksident ishin të përfshira dy vetura, ku njëra prej tyre ka dalë jashtë shiritit rrugor dhe në trotuar ka goditur dy këmbësorë, një grua dhe një fëmijë.

E lënduar ka mbetur edhe gruaja, e cila është dërguar me urgjencë në QKMF në Skenderaj.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti.

“Sot rreth orës 14:20, në rrugën rajonale Mitrovicë – Pejë, gjegjësisht në fshatin Runik të Skenderajt, ka ndodhur një aksident trafiku, ku për pasojë një (këmbësore) fëmijë i moshës pesë vjeçare ka vdekur, ndërsa lëndime trupore ka pësuar edhe një këmbësore e moshës madhore. Bazuar ne hetimet fillestare në aksident ishin të përfshira dy automjete civile me targa vendore, ku si pasojë e aksidentit njëra nga veturat del jashtë shiritit rrugor ku në trotuar godet dy këmbësoret të cilat me urgjencë ishin dërguar në QKMF- Skenderaj, me ç’ rast mjeku ka konstatuar vdekjen e viktimës”, tha Zahiti.

Ngasësit e dy automjeteve të përfshira në aksident janë arrestuar, ku me aktvendim të Prokurorit, dy të dyshuarve u është caktuar masa e ndalimit prej 48 orëve, ndërsa trupi i pajetë i viktimës është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion” .

TË NGJAJSHME

Lista Serbe rrit presionin ndaj Qeverisë: Dalim nga institucionet e Kosovës nëse s’bëhet Asociacioni

mergata.eu

Deputetja Murtezi: Qëndrim Gashi e ofendoi fenë e vet

mergata.eu

Ministri i Arsimit viziton vendin ku xhirohet procesi mësimor

mergata.eu