fbpx
Mergata News
Lajme

Lajm i rëndësishëm për qytetarët e Kosovës nga Ministri Zemaj, Ja çka pritet të ndodh nga nesër!

Ministri i Shën det esise, Armend Zemaj ka njoftuar se janë marrë masa të tjera për parandalimin e përh apjes së córónavirusit, të cilat pritet të votohen në Qeverinë e Kosovës.

Përmes një postimi në Facebook, Zemaj njoftoi se masat e reja duhet të zbatohen stríkt dhe duhet veprime urgje nte në ma sa më të ash pra.“Për të mos pasur stuatë të jashtëzakonshme me të infe ktuar edhe me të hospitalizuar, kërkohet zbatim stríkt i masave dhe vepríme ur gjente dhe masa më të ash pra”, shkruan Zemaj.

TË NGJAJSHME

Kosovë, nga sot, 7 ditë karantinë për këta persona

mergata.eu

Daut Haradinaj publikon një video të vëllait të tij dëshmor, Shkëlzenit, duke kënduar(VIDEO)

admin

Ndërronte afatin e artikujve dhe i shiste, prangoset pronari i një depoje në Gjilan

mergata.eu