fbpx
Mergata News
Lajme

Lajçak e mban takimin me dyer të mbyllura edhe me Thaçin

lajcak-e-mban-takimin-me-dyer-te-mbyllura-edhe-me-thacin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, do ta pres në takim emisarin e Bashkimit Evropian, Mirosllav Lajçak.

Sikurse ditën e djeshme ku i dërguari special për dialogun Kosovë-Serbi i Bashkimit Evropian, Mirosllav Lajçak, mbajti takim me dyer të mbyllura me kryeministrin Avdullah Hoti, një gjë të tillë do ta bëj edhe sot me presidentin, Hashim Thaçi.

Sipas njoftimit të Presidencës, takimi në mes të Thaçit dhe Lajçakut do të fillojë në ora 09:35 dhe se mediet mund të marrin pamje vetëm në fillim të takimit.

Në njoftim nuk është bërë e ditur se a do të ketë deklarime pas takimit.

TË NGJAJSHME

Nënkryetari i PSD-së ftohet nga Policia për aksionin te zyrat e Speciales, thotë se s’do t’i përgjigjet

mergata.eu

Haradinaj e quan veten engjëll të dërguar nga Zoti (VIDEO)

admin

Lajçak vjen nesër në Kosovë

mergata.eu