fbpx
Mergata News
Lajme

Ky njoftim i rëndësishëm sapo erdhi për liberalizimin e vizave në Kosovë!

Më 26 dhe 27 dhjetor takohen delegacionet teknike Kosovë – Francë për liberalizimin e vizave.Më 26 dhe 27 dhjetor 2020 do të mbahet takimi vírtual i delegacíoneve teknike nga Ministria e Punëve të Brendshme e Republikës së Kosovës dhe ajo e Republikës Franceze, lidhur me bashkëpunim bilateral në fushën e sigurisë dhe me fokus në çështje që lidhen me liberalizimin e vizave.

Lajmin e ka konfirmuar Kryeministri Avdullah Hoti, i cili theksoi se aranzhimi i këtij takimi është rezultat i dakordimit midis tij dhe Presidentit të Republikës së Francës z. Emmanuel Macron, në video konferencën e djeshme.

TË NGJAJSHME

Mustafa: Gjuha e Vjosa Osmanit, e njëjtë me gjuhën e komunizmit të Enver Hoxhës

admin

Drejtori i shkarkuar i ATK-së akuzon Hotin për nepotizëm: “Kryeministri e di për familjarët që ka punësuar”

mergata.eu

Prej hyrjes në fuqi të ligjit anti-Covid, kaq gjoba janë shqiptuar në Kosovë

mergata.eu