Mergata News
Sport

Ky lojtar i Milanit e ka mahnitur Theo Hernandezin!

ky-lojtar-i-milanit-e-ka-mahnitur-theo-hernandezin!

Milani i ri përqendrohet në talentet e reja. Cilësia, teknika, entuziazmi dhe paparashikueshmëria. Këta janë faktorët që klubi kuqezi pret të gjejë në investimet e fundit.

Një nga lojtarët nga tregu i transferimeve të verës është Brahim Diaz. Talenti spanjoll i lindur në 1999 vjen nga Real Madrid dhe tashmë ka treguar një teknikë themelore të shkëlqyeshme në daljet e para.

Sot, në intervistën e gjatë dhënë Gazzetta dello Sport, Theo Hernandez ka përmirësuar fjalë për fjalë karakteristikat e Diaz, madje duke e quajtur atë “mbresëlënës”.

Këto janë fjalët e Theo për spanjollin e ardhur huazim nga Real Madrid: “Brahim është mbresëlënës, është me të vërtetë bukur ta shohësh atë duke luajtur. Ai ka vetëm një vit në kontratën e tij me Milanin, por do të ishte mirë nëse ai do të qëndronte këtu për një kohë të gjatë”.

Fjalë mjalti nga mbrojtësi për shokun e tij të skuadrës. Por edhe disa këshilla për drejtuesit e Milanit. Diaz duhet të blihet dhe të mbahet, duke pasur parasysh që Milani ka nevojë për talente të paparashikueshme dhe cilësore si spanjolli 21-vjeçar.

TË NGJAJSHME

Arsenali i lë në stol Xhakën dhe Mustafin, gjithçka gati për derbin në ‘Old Trafford’

mergata.eu

Shpërthen Pogba, thotë se është i tronditur dhe i zemëruar

mergata.eu

Përballja ndaj Turqisë, Dardanet shprehen optimiste

mergata.eu