Mergata News
Lajme

Ky është parashikimi i motit për sot

ky-eshte-parashikimi-i-motit-per-sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se dita e shtune parashihet me mot pjesërisht të vranët dhe intervale me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16-19 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga verilindja dhe jugperëndimi me shpejtësi 1-11 m/s.

TË NGJAJSHME

Mbi 17 mijë të infektuar, 656 të vdekur dhe 1.637 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

mergata.eu

Kafiteria në Skenderaj paratë e mbledhura nga shitjet e kafeve nesër i dhuron për shërimin e Astrit Islamit

mergata.eu

Nga AAK thonë se Prishtina mund ta kërkojë përjashtimin e Lajçakut

mergata.eu