Mergata News
Sport

Kumbulla e shpëton Romën nga humbja, s’mjaftojnë golat e Ibrahimovic për Milanin

kumbulla-e-shpeton-romen-nga-humbja,-s’mjaftojne-golat-e-ibrahimovic-per-milanin

Milan dhe Roma kanë luajtur baraz në ndeshjen e sotme.

Ka përfunduar me rezultat 3:3 ndeshja mes Milanit dhe Romës në kuadër të Series A.

Pjesa e parë përfundoj me rezultat 1:1, por në pjesën e dytë shpërthyen golat, transmeton Indeksonline.

Golat për Milan i shënuan: Ibrahimovic(2′,79′) dhe Saelemaekers (48). Kurse tek Roma shënuan Dzeko(14′), Verteout(70′) dhe Kumbulla(85′).

Edhe njëherë heroi i Romës doli të jetë mbrojtësi shqiptar, Marash Kumbulla që shëngoj golin e barazimit dhe e shpëtoj klubin e tij nga humbja.

Milan edhe pas këtij barazimi do të vazhdoj të jetë në pozitën e parë me 13 pikë, kurse Roma është në vendin e nëntë me tetë pikë.

TË NGJAJSHME

Milani po e humb Calhanoglun, afër kalimit te Interi

mergata.eu

Ҫfarë ndodh tani, pasi Ronaldo rezultoi pozitiv në koronavirus?

mergata.eu

Teuta nuk do t’ia di për moshën, po duket si vajzë e re e veshur me minifund

mergata.eu