Mergata News
Lajme

Kryeparlamentarja Osmani pret në takim Lajçakun

kryeparlamentarja-osmani-pret-ne-takim-lajcakun

Vjosa Osmani pret në takim të dërguarin e BE’së Miroslav Lajçak.

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim emisarin special të Bashkimit Evropian për dialogun, Miroslav Lajçak.

Diplomati sllovak ka arritur sot në Prishtinë ku fillimisht ka takuar kryeministrin Avdullah Hoti.

Vizita e Lajçakut vjen pas bllokimit të dialogut mes Kosovës dhe Serbisë shkaku i Asociacionit të komunave me shumicë serbe.

Lajçak nesër pritet të takojë presidentin Hashim Thaçi dhe krerët e partive politike.

TË NGJAJSHME

Ikballe Huduti: Në Kosovë mysliman shiit janë 45për qind, tjerët janë suni

mergata.eu

S’ka kuorum, nuk votohet raporti i AKK për vitin 2019

mergata.eu

Ministri i Shëndetësisë njofton për masat e reja anti-Covid

mergata.eu