fbpx
Mergata News
Lajme

Kryeministri Hoti u premton pensionistëve përmirësim të gjendjes

kryeministri-hoti-u-premton-pensionisteve-permiresim-te-gjendjes

Hoti u premton pensionistëve përmirësim të gjendjes.

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, i shoqëruar nga Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skënder Reçica, ka pritur sot përfaqësuesit e Lidhjes së Pensionistëve të Kosovës, me të cilët ka biseduar për kushtet dhe sfidat që ata përballen, veçanërisht pas situatës së krijuar nga pandemia COVID 19.

Hoti i ka siguruar pensionistët se Qeveria do t’ju qëndrojë afër dhe do të angazhohet për përmirësimin e kushteve të tyre.

“Qeveria është e përkushtuar dhe do t’ju qëndrojë afër të gjithë qytetarëve, si dhe po i trajton me seriozitet sfidat e tyre, përfshirë këtu edhe pensionistët, të cilët kanë dhënë kontribut të madh për zhvillimin e shoqërisë”, ka thënë Hoti.

TË NGJAJSHME

Armend Zemaj: ‘Ruani parat sepse deri verës mund të rrijm mbyllur

mergata.eu

Si u zbulua skandali i “avullimit” të dy milionë eurove nga Thesari, flet Arban Abrashi

mergata.eu

LAJMI I FUNDIT – Paralajmron Armend Zemaj nga kjo dite do kthehemi ne karantine me masa te ashpra

mergata.eu