fbpx
Mergata News
Lajme

Kryeministri Hoti thotë se vendimi për masat e reja do të vlerësohet brenda dy javësh

kryeministri-hoti-thote-se-vendimi-per-masat-e-reja-do-te-vleresohet-brenda-dy-javesh

Qeveria ka miratuar masat e reja antiCOVID.

Kryeministri Avdullah Hoti, ka thënë se masat e reja të cilat do hyjnë në fuqi nga nesër, vijnë si pasojë e rritjes së rasteve të infeksionit me koronavirus.

Përmes një postimi në Facebook Hoti tha se vendimi për masat e reja do të vlerësohet brenda dy javësh, dhe varësisht nga situata epidemiologjike, do të vlejë deri në një vendim tjetër.

“Duke parë trendin në rritje të rasteve me #COVID19, sidomos gjatë javës që po e lëmë, sot kemi mbajtur një mbledhje online, ku kemi vendosur masa të reja për parandalim të përhapjes së #COVID19. Ky vendim do të vlerësohet brenda dy javësh, varësisht nga situata epidemiologjike, dhe do të vlej deri në një vendim tjetër”, ka shkruar Hoti.

TË NGJAJSHME

Paraljmërimi i Edi Ramës për ata që kapen pa maskë

mergata.eu

Hoti: Nëse nuk dakordohemi për presidentin, do të shkojmë në zgjedhje

mergata.eu

Rastet me koronavirus në rritje, s’bëhet e ditur se si do të votohet në Podujevë

mergata.eu