fbpx
Mergata News
Lajme

Kryeministri Hoti: Ja çka mund të ndodh në Kosovë në fund te javës

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka folur për situatën me Co vid 19 në Kosovë. Thotë se numri i të in fektuareve po vazhdon të jetë i lartë por se në fund të kësaj jave do të rishikohen mas at e vendosura nga qeveria.

Hoti ka thënë për televizionin Klan në Maqedoni se janë duke e përcjellur situatën dhe se në fund të javës do të bëhet një vlerësim i përgjithshëm të efektit të masave antíC0víd për të konsideruar nëse duhet të shkojmë në masa që janë pak më ekst reme.

“Numri është mjaft i lartë. Ditëve të fundit kemi pasur rreth 600 raste të reja pozítive dhe e kemi ríorganízuar sistemin tonë shëndetësor. Kemi rrit kapacitetet shqet ësuese dhe po përcjellim të gjitha protokollet e sugjeruara nga organizatat ndërkombëtare’, shtoi ai për televizionin Klan në Maqedoni.

TË NGJAJSHME

Flasin familjarët e gjakovarit që kërcënoi me hedhje të xhamisë në erë

mergata.eu

Kurti: Flamurin dhe himnin e Kosovës gjithmonë e kam respektuar!

mergata.eu

Gruaja shtatzënë u sulmua nga qentë në Prishtinë, reagon Shpend Ahmeti

mergata.eu