Mergata News
Lajme

KRU “Prishtina” me njoftim të rëndësishëm për banorët e Prishtinës

kru-“prishtina”-me-njoftim-te-rendesishem-per-banoret-e-prishtines

KRU “Prishtina” me njoftim të rëndësishëm për banorët e Prishtinës.

KRU “Prishtina” njofton se është dëmtuar gypi i ujit me diametër fi 200 mm, në lagjen “Bregu i Diellit ” në Prishtinë, në afërsi të Ambulantës.

Sipas ujësjellësit, dëmtimi ka ndodhur sërish nga palë të treta, konkretisht nga kontraktorë të KEDS-it.

“Pa furnizim me ujë të pijshëm nga ora 17 e 45, mbetet zona qendër e lagjes në fjalë. Ekipet e mirëmbajtjes dhe operimit janë në vendin e ngjarjes dhe po merren me sanimin e gypit. Se sa do zgjasë sanimi, varet nga natyra e dëmtimit”, thuhet tutje në njoftimin e tyre.

TË NGJAJSHME

Ministri Veliu refuzon të jap llogari në lidhje me shkarkimin e Rashit Qalajt, reagojnë nga VV-ja!

mergata.eu

Lajmi i fundit: Vdes gazetari shumë i njohur kosovar

mergata.eu

​Jashari: Është e papranueshme 21 vjet pas luftës Kullat në Prekaz kanë mbetur në mëshirën e fatit

admin