Mergata News
Lajme

Kreu i Vetëvendosjes kërkon zgjedhje të jashtëzakonshme

kreu-i-vetevendosjes-kerkon-zgjedhje-te-jashtezakonshme

Albin Kurti ka kërkuar zgjedhje të jashtëzakonshme.

Kreu i LVV-së, Albin Kurti ka kërkuar që sa më parë në vend të mbahen zgjedhje të jashtëzakonshme.

Në një shkrim në Facebook, ish-kryeministri ka thënë se në Kosovë duhet të rikthehet qeverisja e mirë, e se zgjedhjet, sipas tij, janë të domosdoshme.

“Lëvizja është shumica. Rikthimi i qeverisjes së mirë është aq i nevojshëm kurse zgjedhjet dhe ndryshimet janë të domosdoshme. E, vonimi i këtyre po bëhet gjithnjë e më i pamundur”, ka shkruar ai.

Këto komente, Kurti i ka bërë derisa ka prezantuar dy anëtare të reja të Lëvizjes Vetëvendosje.

TË NGJAJSHME

Policia tregohet e pamëshirshme ndaj personave që nuk i respektojnë masat anti-covid

mergata.eu

Mësohet se sa pacientë janë shëruar nga koronavirusi në 24 orët e fundit në Kosovë

mergata.eu

Tri vdekjea dhe 165 raste të reja me koronavirus në Shqipëri

mergata.eu